Септември и ЦСКА играят при резултат 0:1 в среща от 21-ия

...

НА ЖИВО: Септември - ЦСКА 0:1, Назон откри резултата

Септември и ЦСКА играят при резултат 0:1  в среща от 21-ия кръг на efbet Лига. Двубоят на Националния стадион “Васил Левски ” е с начален час 17:15 и ще бъде излъчен директно по DIEMA SPORT, а в Gong.bg ще проследим всичко най-интересно от него. Главен арбитър на дуела ще бъде Красен Георгиев.

Мачът на стадион „ Васил Левски ” стартира по-добре за символичните посетители, които в първите минути съумяха да наложат териториален превес. Първият прецизен удар в дуела пристигна в 6-ата минута, когато ЦСКА стигна до корнер пред вратата на Шейтанов. Шопов центрира от ъгловия удар, а Амос Юга надскочи всички и стреля с глава. Ударът му обаче бе прекомерно слаб и не затрудни вратаря на Септември.

Постепенно футболистите на Светослав Петров започнаха все по-често да поглеждат към вратата на Густаво Бусато. В 10-та минута Мартин Петков се опита да стреля извънредно красиво към вратата на „ алените ”, само че без необикновен триумф. Юрген Матай не съумя да се оправи доста добре след подаване отдясно, а от това се възползва Петков. Халфът на домакините стреля със задна ножица, само че прекомерно неопределено.

Последва отдалечен изстрел на Джонатан Линдсет, който рикошира в тялото на негово съотборник и профуча около десния непряк дирек на вратата на домакините. В ответната офанзива Мартин Стоянов центрира рисково пред Бусато, само че Петков се размина с топката и не съумя да насочи изстрел.

ЦСКА стигна до нов корнер пред Шейтанов в 24-ата минута. След центрирането в наказателното поле, Дюкенс Назон падна в наказателното поле с искания за дузпа, само че реферът не се подведе. Все отново обстановката бе прегледана с ВАР, само че последици не последваха.

В ответната офанзива Септември бе доста покрай откриването на резултата. Димитър Костадинов се озова очи в очи с Бусато, само че бразилецът излезе прозорливо, скъсявайки ъгъла пред нападателя на домакините и избави удара му.

LIVE  | СЕПТЕМВРИ – ЦСКА 0:1